Перша магнітна конструкція Geomag була винайдена у Швейцарії у 1998 році. Складалась вона з паличок і кульок, які утримувала між собою магічна сила тяжіння. Невеликі за розміром металеві палички і кульки, складаються у об'ємні конструкції. З часом додались кольорові елементи у вигляді пластику, а розмір самих паличок було збільшено.
Для отримання максимальної магнітної сили та статичної міцності необхідно правильно спрямувати палички у бік кульок. Палички мають торкатись як північного так і південного полюсів сфери, щоб зберегти послідовність полярностей. Саме так дотримується один із найвідоміших законів магнетизму: протилежні полюси притягуються один до одного, тоді як однакові полюси відштовхуються один від одного. Передумовою для побудови складних статичних конструкцій є послідовно збалансовані кульки та полярності паличок.
Для кожної вікової категорії розроблено окремі серії конструкторів.
В основу магнітних конструкторів Geomag закладено сенс навчити дітей важливим навичкам, використовуючи елементи гри. Малюки під час гри розвивають дрібну моторику рук, що безпосередньо впливає на розвиток мовлення та зростання рівня інтелекту. Дітям шкільного віку з конструкторами Geomag цікаво вивчити деякі природні закони фізики та геометрії і навіть підійти до перших понять архітектури, інженерії простим та інтуїтивно зрозумілим способом . Магнітний конструктор Geomag також може стати приємним проведенням часу для всієї родини, батьки разом з дітьми можуть проводити час разом, будуючи конструкції, які можуть стати елегантними елементами декору. Конструктори Geomag приваблюють навіть самих серйозних дорослих, адже занурення в атмосферу побудови конструкцій відволікає і надає позитивних емоцій..
На відміну від деяких інших магнітних конструкторів магнітні конструктори Geomag є безпечними для гри дітей, про це говорять сертифікати і бездоганна якість і репутація швейцарської компанії. До речі саме в Швейцарії проходить і весь виробничий цикл компанії Geomag, що робить її продукцію ще більш ексклюзивною і унікальною в сучасному світі іграшок.